x
Yakın Görsel

Anasayfa > Hakkımda

Merhaba ben Metehan Gülaç.

25 Mart İstanbul doğumluyum. Uludağ Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü mezunuyum. Üniversitede birinci sınıfında  aldığım yazılım eğitiminden bu yana kendi çabalarımla yazılım hayatıma devam ediyorum. Kendimi bildim bileli bilgisayar kullanıcısı olmakla birlikte, son beş yılımı dolu dolu yazılımla geçiren bir insanım. Tabiri caizse kodlamasını gördüğüm her yazılım diline hevesle koşuyorum ve yazılım kitabı satan marketlere para kazandırmayı çok seviyorum.

O eriklerin hesabı

Çocukluğumu Güney Marmara bölgesinin küçük bir ilçesinde şeftali-erik tarlaları arasında, o manzarasında büyülendiğimiz windows xp tepelerinde geçirdim. Yaz mevsimi geldi mi bisikletimin tekerine baktırır patlağı varsa onu yaptırır, ardından bütün köylerini dolaşır, bütün tarlalarını talan eder, sonra da futbol oynamaya ilkokulumun bahçesine koşardım. Hayatımı dolu dolu yaşamayı küçüklüğümde öğrendim. Bilgisayarla ilk maceram oyun odaklı olması ile birlikte, windows 98 üzerinde kurulu ve yine oyun sandığım robot resim çizme programı ile başladı. Sonrasında Max Payne ve acısı ile devam etti; geçemediğim o kanlı labirentli bölümler de kabuslarıma girdi elbette. Zaman ilerledikçe halkoyunudur, futbol turnuvalarıdır, fener alaylarıdır, yıl sonu şenlikleridir hepsine katıldım. Yaşım beni nereye getirdiyse, ailemin de katkıları ve desteği sayesinde hep yaşayabildiğimi yaşadım.

Biraz da kütükten

Kişisel olarak kendimden bahsetmek gerekirse fazlaca meraklı, mücadeleci ve iyi dinleyen bir insanım. Hatta genellikle karşımdakinin tüm konuşmalarını dinlerim, o farketmeden davranışlarını analiz eder ve tutarlılık ararım. Dolayısıyla kendi içimde bunca çaba ve ilgiye karşılık iyi bir dinleyiciyi de ararım. Arkadaşlıkta ve dostlukta çok seçici biriyim ve genelde aynı mantıkta olduğum insanlarla vakit geçiriyorum. Fazla konuşmayı sevmiyorum, insanları dinlemeyi ise çok seviyorum, özellikle de ilgimi çekiyorsa tabi.

10 yaşımdan beri müzik kariyerime devam ediyorum; gitarist ve vokal olarak performans sergiliyorum. Şu sıralar soundcloud üzerinden şarkılarımı paylaşmaktayım. Müziği ve sanatı kendine uğraş edinmiş insanları hep daha ön planda tutuyorum. Hatırı sayılır bir süre dans kariyerim oldu, beş senelik bir tango kariyerim var ve halen devam etmekteyim. Binbir güçlükle aldığım beyaz dans pabuçlarımı hiç çıkarmıyorum, bol bol gancho ve boleo yaptırıyorum ve bu alışkanlığımı yenmeye çalışıyorum.

Turuncunun dibine vurmuş bir kediyle dünyanın en mutlu resminde yaşamaktayım. Düzenli olarak hergün kendisiyle güreş ve boğuşma müsabakaları yapıyorum. Onun poposu yeterince kızardığında ve benim kollarim yeterince pati izi ile dolduğunda pes ediyoruz, ertesi güne kadar barış ilan ediyoruz. Onun dışında kendime sürekli hedefler koyan bir insanım. Öğrenmekten asla sıkılmıyorum ve gücümün yettiği kadar da kitapların içinde yüzmeyi düşünüyorum. Dünyayı omzuma kedim Portakal'ı da alarak dolaşıp, gezmedik yer bırakmamayı planlıyorum.

Elimden geldiğince kendimi anlatmaya çalıştım; beni daha yakından tanımak isterseniz sosyal medya hesaplarımı kullanabilirsiniz.

Metehan Gülaç
İnstagram profil fotoğrafı
@metehanglc
Asi,  Huysuz   Blogger